Zápas proti Novohradu Lučenec zhodnotili obaja tréneri...
Úvodná stránka   »  Aktuality  »  Zápas proti Novohradu Lučenec zhodnotili obaja tréneri...

K svojej elektronickej pošte sa dostanete na adrese mail.mfkvranov.sk

Návrat k sobotňajšiemu zápasu v Lučenci hodnotenie oboch trénerov…

Zúfalé telefonáty z benzínky. Treťoligista takmer nestihol zápas, napokon má tri body

Na lavičke Lučenca už sedel nový tréner.

LUČENEC. Tridsať minút pred úvodným výkopom je už zvyčajne rozcvička oboch tímov v plnom prúde. Na štadióne v Lučenci sa však pol hodinu pred začiatkom stretnutia s Vranovom nad Topľou rozcvičovala iba rozhodcovská trojica.

„Hosťom sa pokazil autobus,“ vysvetľovali domáci usporiadatelia.

Tretí tím tretej ligy Východ dorazil do dejiska zápasu napokon asi dvadsať minút pred plánovaným začiatkom.

Domáci Lučenčania súhlasili s posunutím úvodného hvizdu o štvrť hodiny.

Zablokovali križovatku „Tešili sme sa, že konečne ideme na výjazd naším klubovým autobusom, v klubových farbách a so znakom nášho klubu.

V Šaci na svetelnej križovatke nám však odmietol poslušnosť,“ prezradil tréner a manažér MFK Vranov nad Topľou Roman Lazúr.

„Pre poruchu vzduchotechniky sa nedala zaradiť rýchlosť a zablokovali sme križovatku,“ doplnil po stretnutí už s úsmevom.

Vranov totiž napriek počiatočným komplikáciám zdolal domáci MŠK Novohrad Lučenec 2:1.

Niekoľko hodín predtým, keď stál vedľa pokazeného autobusu, ešte nebolo Lazúrovi do smiechu.

„Obvolal som rôzne spoločnosti, aj súkromníkov, či by ste nám mohli poslať náhradný autobus. Sedeli sme na benzínke a čakali, či niečo zoženieme. Bolo to zúfalstvo,“ opisoval situáciu.

Vranovčania museli čakať na čerpacej stanici asi sedemdesiat minút, kým sa po mnohých telefonátoch podarilo vyriešiť problém.

„Nakoniec sa nám podarilo z Eurobusu objednať autobus, poslali nám aj šoféra, sme za to veľmi vďační. Chcem sa poďakovať aj domácim, že nám dali tých pätnásť minút na rozcvičenie,“ uviedol Lazúr.

Úvod patril domácim V prvom polčase dominovali domáci, ktorých už viedol športový riaditeľ Vojtech Kováč.

Doterajší kouč János Vízteleki oznámil svoj odchod minulý týždeň po derby s Rimavskou Sobotou. Odôvodnil to nedostatkom motivácie, no zdôraznil, že na nikoho sa nehnevá. Aj v stretnutí s Vranovom sedel na tribúne a fandil bývalým zverencom.

Lučenec vstúpil do zápasu dobre, mal viacero šancí a ujal sa vedenia v 31. minúte po góle Dániela Tótha. V ďalších prípadoch podržal hostí brankár Emil Sudimák.

„Bolo jasné, že neskorý príchod sa prejaví na úvode hry, a tak to aj bolo. Domáci nás umne zatlačili, kým sme sa dostali do prevádzkovej teploty, pokojne sme mohli prehrávať aj 0:3,“ skonštatoval Roman Lazúr.

Jeho tím však vyrovnal tesne pred prestávkou, gól do šatne strelil Peter Milenky.

Tréner neskrýval emócie V druhom polčase sa už prejavila kvalita hostí, ktorí sa aj na ťažkom, rozmočenom teréne snažili o kombinačný futbal. Viackrát sa dostali za obranu Lučenca po krajoch, ale víťazný gól padol po samostatnom úniku Milenkého v 57. minúte.

„My sme zvyknutí na umelú trávu, na rýchlosť lopty a presnosť prihrávky. Myslím si, že taktika sadla a v druhom polčase sme hrali dobre. V kabíne sa stále bavíme o túžbe víťaziť a prejaví sa to na výsledkoch,“ uviedol Lazúr.

Počas stretnutia neskrýval svoje emócie. Pri zahodených šanciach sa chytal za hlavu, po góloch triumfálne dvíhal zaťatú päsť.

„Do každého zápasu ideme s tým, že chceme víťaziť a keď sa to podarí, emócie treba dať von. Som emočný typ, chcem aj takto pomôcť chalanom, aj keď som za čiarou. Dúfam, že to cítia,“ doplnil Roman Lazúr.

Niekto odíde, niekto príde MŠK Novohrad Lučenec v siedmich jarných kolách získal zatiaľ štyri body a v tabuľke klesá. Hlavným cieľom trénera Vojtecha Kováča je záchrana.

Pri klube pôsobí aj ako športový riaditeľ a po nečakanom odchode Víztelekiho sa chopil aj trénerských úloh.

Posledných päť rokov sa už trénerstvu nevenoval, predtým však pôsobil ako tréner štyri dekády. „Skúsim mužstvu pomôcť. V prvom polčase podali chalani veľmi dobrý, zodpovedný výkon. Mali sme aj šance, ale hostia mali veľmi dobrého brankára.

Ak sa však naše výkony budú takto zlepšovať, hádam sa zachránime. Budeme však k tomu potrebovať aj trochu viac šťastia,“ uzavrel Vojtech Kováč.

Zdroj: spornet.sme.sk

aktualizácia: 18.04.2023 | zobrazení: 333
tel.: 0905 929 310 | | facebook: /mfkvranov | twwitter: /MFKVRANOV | instagram: /mfkvranov1901 | youtube: /MFK Vranov nad Topľou