Roman Lazúr: Noví hráči sú a budú prínosom, potrebujú však čas
Úvodná stránka   »  Aktuality  »  Roman Lazúr: Noví hráči sú a budú prínosom, potrebujú však čas

Kontakt

Adresa

MFK Vranov nad Topľou
Boženy Němcovej 1
093 01, Vranov nad Topľou

Spojenie

Fanúšikovský web

Fanúšikovské stránky nájdete na adrese mfkvranov.com

Webmail

K svojej elektronickej pošte sa dostanete na adrese mail.mfkvranov.sk

Roman Lazúr: Noví hráči sú a budú prínosom, potrebujú však čas

MFK Vranov má za sebou v III. lige tri majstrovské stretnutia a postup v Slovnaft Cupe cez Odorín, aj Malú Idu. Tréner Roman Lazúr zhodnotil každé zo stretnutí a zároveň pridal aj aktuálny pohľad na situáciu v kádri.

Úvod v Starej Ľubovni

V úvodnom zápase v novej sezóne sme sa predstavili na pôde ambiciózneho nováčika v Starej Ľubovni, ktorý vyskladal kvalitný káder so skúsenými hráčmi a trénerom zo zahraničia. Domáci potvrdili svoju kvalitu. Nastúpili v trojobrancovom systéme a s piatimi hráčmi v stredovej formácii, čo nám robilo problém pri prechode do útoku. Inkasovali sme gól po zle odvrátenej lopte zo štandardnej situácie, keď na hranici päťky hlavičkoval osamotený domáci hráč. Ak sa nám podarilo prekonať 5-člennú záložnú formáciu, tak sme boli nebezpeční a tak padol, po asistencii Straku, aj náš vyrovnávajúci gól z kopačky Kulicha. Mrzí, že sme za pár minút inkasovali hlúpy gól po strele z veľkej diaľky, kde sme si loptu zrazili do vlastnej bránky. V závere sme hru otvorili, z čoho pramenili samostatné nájazdy domácich hráčov, ale pri nich nás podržal Sudimák. V zápase sme museli reagovať na zranenie Digoňa, ktorý mal problém so svalom. Je to dôležitý hráč v našej hre, preto jeho absencia bola citeľná. K zraneným hráčom sa pridal E. Tomko a svalové zranenie sa ťahá aj s Kandalom. Po dlhších zdravotných problémoch bol k dispozícii Krajňák, ktorý však z prípravy absolvoval iba týždeň. Neostávalo nám nič iné ako sa pripraviť na domáci duel s Oravským Veselým…

Tri body s O. Veselým

Hostia z Oravského Veselého k nám pricestovali trocha v pozmenenej zostave, pretože ich v stredu čakal pohárový zápas. Napriek tomu nás nič ľahké nečakalo. Hostia postavili kompaktný obranný blok. V úmornom horúcom počasí sme sa pokúšali nájsť si cestu cez obranu súpera a vďaka nezlomnej vôli našich hráčov sa to podarilo. Straka a Kandala skórovali po krásnych akciách a priviedli nás k dôležitému víťazstvu na domácom ihrisku.

Postup cez Malú Idu

V stredu na nás čakal pohárový súper z Malej Idy, do ktorého sme sa kvalifikovali víťazstvom v televíznom zápase v Odoríne. V krásnom prostredí a na výborne pripravenom ihrisku v Malej Ide sme potvrdili pozíciu favorita. Verčimák 2-krát skóroval, no mrzí množstvo nevyužitých 100%-tných šancí. Domáci v závere krásnou strelou zdramatizovali zápas, ale myslím si, že sme postúpili zaslúžene. V ďalšom kole privítame na našom štadióne prvoligistu z Michaloviec. Verím, že nás domáci fanúšik príde podporiť.

Efektívne Lipany

Po tomto náročnom programe sme sa predstavili na štadióne v Lipanoch, kde sme výsledkovo vybuchli, ale pri hre, ktorú sme produkovali, bol výsledok až príliš krutý. Zlyhali sme pri organizácii hry v obrane a trpeli sme na individuálne chyby. K tomu sa pridal súper, ktorý dokázal skórovať aj z diaľky, najmä gól Kovalčíka stál za to. Pre nás sú Lipany výsledkovo nepriaznivé prostredie, nevieme si poradiť s agresívnym herným prejavom domácich a aj s prostredím. Vôbec sa nevyhovárame, domáci vyhrali zaslúžene a my sme dostali lekciu z efektivity. Verím, že sa do ďalších bojov zomkneme a z prehry sa poučíme. Najhoršie na tom je zranenie Sudimáka, ktorému po páde na ruku vykĺbil súperov hráč rameno, pričom bonusom bolo, že to rozhodca vyhodnotil ako pokutový kop.

Náročná jeseň

Myslím si, že nás čaká veľmi ťažká jesenná časť, pretože nás opustili kvalitní hráči ako Tsiupa, Ulianov, Dráb, Milenky… Hoci Peter nám prišiel pomôcť na domáci zápas s Oravským Veselým, chýba mu tréningový proces. Ak sa pozriem na listinu maródov, tak znovu opakujem, že to v jeseni nebude vôbec jednoduché. Verím že, nováčikovia v našom kádri, ako bratia Tomkovci, Kandala a Sabolčík, sa ukážu v dobrom svetle a že sa čo najviac hráčov uzdraví v čo najkratšom čase. Z dorastencov sa do prípravy zapojil aj Rozkoš a Roháč, obaja šikovní futbalisti, ktorí sa potrebujú čo najviac učiť a zvykať si na mužský futbal. Škoda, že druhý menovaný odchádza do Bratislavy za školskými povinnosťami. Viacero dorastencov sa dostalo na vysoké školy, preto s nami prípravu neabsolvovali. Noví hráči sú a budú prínosom, ale potrebujú čas na adaptáciu. Poprosím o podporu od domáceho fanúšika, chvíľu totiž potrvá, kým si veci sadnú tak ako majú.

aktualizácia: 01.09.2023 | zobrazení: 309
tel.: 0905 929 310 | | facebook: /mfkvranov | twwitter: /MFKVRANOV | instagram: /mfkvranov1901 | youtube: /MFK Vranov nad Topľou