MFK Vranov pracuje s viacerými alternatívami doplnenia kádra
Úvodná stránka   »  Aktuality  »  MFK Vranov pracuje s viacerými alternatívami doplnenia kádra

Kontakt

Adresa

MFK Vranov nad Topľou
Boženy Němcovej 1
093 01, Vranov nad Topľou

Spojenie

Fanúšikovský web

Fanúšikovské stránky nájdete na adrese mfkvranov.com

Webmail

K svojej elektronickej pošte sa dostanete na adrese mail.mfkvranov.sk

MFK Vranov pracuje s viacerými alternatívami doplnenia kádra

Futbalisti MFK Vranov odštartovali zimnú prípravu. V rámci nej odohrajú šesť prípravných stretnutí. Fanúšikovská verejnosť je predovšetkým v očakávaní duelu osemfinále Slovnaft Cupu proti FK POHRONIE Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa.

MFK Vranov pracuje s viacerými alternatívami doplnenia kádra

Pevné zdravie!

Prvou pozitívnou správou je, že epidemiologické opatrenia dovolili spustiť tréningový proces aj športovým klubom na amatérskej úrovni. Hráči A–mužstva MFK Vranov sa stretli na prvom tréningu v pondelok. Symbolicky ich na hracej ploche privítala snehová nádielka. „V našom prípade to nikdy nebude klišé, a už určite nie v tejto dobe, preto som chlapcom v kabíne poprial v prvom rade pevné zdravie. Lebo len keď budeme zdraví, môžeme robiť to, čo nás baví,“ pripomenul tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

6 prípravných zápasov

Vranovčania budú trénovať v domácich podmienkach, kde využijú vlastnú umelú trávu s improvizovaným umelým osvetlením, či posilňovňu v STD Aréne. Tréningový proces je rozdelený do dvojtýždňových blokov s tým, že kondíciu bude mať na starosti kondičný tréner a zároveň jeden z ofenzívnych lídrov Lukáš Kulich. V rámci prípravy odohrajú zverenci R. Lazúra šesť prípravných stretnutí. Dvakrát sa stretnú s MFK Snina (29.01. a 12.02.), plus privítajú Sláviu TU Košice (05.02.), MŠK Tesla Stropkov (19.02.) a generálku na III. ligu odohrajú s FC Lokomotíva Košice (05.03.). Pred pohárovým stretnutím s FK Pohronie, ktoré je naplánované na 2. marca, nastúpia proti svojmu farmárskemu tímu FK Nižný Hrušov (26.02.). „Uvidíme, ako vyskladáme káder, ale pre zápas s našou farmou sme sa rozhodli kvôli tomu, aby sme rozložili zápasové zaťaženie na všetkých chlapcov s tým, že vyťažovanejších hráčov by sme pošetrili na POHRONIE,“ vysvetľoval R. Lazúr. Dodáme, že „áčko“ odštartuje zápasový blok v sobotu modelovaným stretnutím pri staršiemu dorastu.

Zahraničná cesta…

Už dnes je jasné, že v kádri dôjde k zaujímavým pohybom. V jarnej časti sa v drese MFK nepredstavia legionári – brankár Maksym Kharin a hráči Kyrylo Bogdanov s Kristiánom Močićom. V klube naďalej počítajú so službami Dmytra Popova a Viktora Batrina. R. Lazúr nevylúčil, že k ním ešte môžu pribudnúť hráči zo zahraničia. Vranov má totiž ponuky na futbalistov z Ukrajiny, Srbska, či Nigérie. „Skúsenosti so zahraničnými hráčmi máme a nie vždy je to jednoduché. Zvykne byť jazyková bariéra, potrebujeme pre nich vybaviť pracovné víza a diskutovať môžeme aj o ich vyťaženosti vzhľadom k tomu, že predsa len v amatérskych podmienkach máme tréningový proces rozvrhnutý inak, ako v profesionálnych kluboch. Na druhej strane, ak budú mať kvalitu, ich angažovaniu sa nebránime. Pokiaľ pre nich môžeme byť prestupovou stanicou do vyšších súťaží a Vranovu to vrátia adekvátnymi výkonmi, potom sme spolupráci otvorení,“ reagoval R. Lazúr.

Slovenská cesta…

Cesta s legionármi však nie je jediná. Klubový manažment potvrdil angažovanie Patrika Košudu, ktorého príchod treba dotiahnuť už len papierovo. Na prvom tréningu s mužstvom trénovali aj brankár Adrián Gurega, či Peter Vasilko naposledy pôsobiaci v Rimavskej Sobote. „Okrem spomínanej trojice by sme už z kádra nechceli pustiť nikoho. Nie som totiž zástancom toho, aby sa káder menil každého polroka. Aj po skúsenostiach z jesene, kedy nás trápili zranenia, by sme ho však chceli vhodne doplniť. V tejto súvislosti komunikujem s manažérom Humenného, sme v kontakte s Trebišovom, či Tatranom Prešov, ktorý má široký káder a v rámci dobrých vzťahov by sa k nám niektorí chlapci mohli prísť rozohrať,“ naznačil možné alternatívy R. Lazúr.

Dva jarné vrcholy

V príhovore pred úvodným tréningom rozdelil R. Lazúr jarnú časť na dva vrcholy. Prvým bude vystúpenie v Slovnaft Cupe proti FK POHRONIE a v tabuľke chce ísť aktuálne siedmy Vranov vyššie aj v III. lige. „V pohári sme sa dostali historicky najďalej, pričom postup chlapcov „bolel“. Aj po debatách s hráčmi sme nastupovali v plnej sile a hoci viacerým by sa v náročnom programe zišiel oddych, nikdy sme so zostavou nešpekulovali. Futbal bol k nám spravodlivý a doprial nám možnosť vyzvať mužstvo z Fortunaligy. Papierovo bude favoritom POHRONIE, ale už nie raz sme boli svedkami prekvapení, kedy ďalej išiel tím z nižšej súťaže. My sme príležitosť pokúsiť sa o to dostali a chceme sa o ňu na ihrisku športovo pobiť,“ uviedol R. Lazúr a smerom k lige dodal: „V tabuľke sa chceme posunúť vyššie. Myslím si, že je správne mať nastavené vysoké ciele, preto ak by sme skončili v prvej trojke, boli by sme veľmi radi.“

Umelé osvetlenie do jesene

Vo futbalovej verejnosti zarezonoval pozitívne projekt výstavby umelého osvetlenia na futbalovom štadióne. Ako je známe, Slovenský futbalový zväz poskytne dotáciu vo výške 150 000 €. Sumou 40 000 € prispeje mesto Vranov nad Topľou. Benefity, pre ktoré sa v klube pre tento krok rozhodli, sú jasné – zvýši sa vyťaženosť umelej trávy, čo v prípade prenájmu bude znamenať aj príjem a atmosféra počas zápasov sa stane podstatne atraktívnejšou. Dodáme, že umelé osvetlenie bude mať 800 luxov. „Firmu, ktorá zrealizuje umelé osvetlenie, by sme chceli začať obstarávať v priebehu najbližších týždňov. So Slovenským futbalovým zväzom sme predrokovali predĺženie termínu realizácie projektu do konca roka 2022, ale keďže podľa nášho prieskumu by mali práce trvať 2 – 3 mesiace, počítame s ich ukončením do začiatku jesennej časti,“ uviedol člen Správnej rady MFK Vranov Milan Malý.

aktualizácia: 18.01.2022 | zobrazení: 666
tel.: 0905 929 310 | | facebook: /mfkvranov | twwitter: /MFKVRANOV | instagram: /mfkvranov1901 | youtube: /MFK Vranov nad Topľou