III. liga Východ: Na amatérsky futbal sa valí silná kríza
Úvodná stránka   »  Aktuality  »  III. liga Východ: Na amatérsky futbal sa valí silná kríza

Kontakt

Adresa

MFK Vranov nad Topľou
Boženy Němcovej 1
093 01, Vranov nad Topľou

Spojenie

Fanúšikovský web

Fanúšikovské stránky nájdete na adrese mfkvranov.com

Webmail

K svojej elektronickej pošte sa dostanete na adrese mail.mfkvranov.sk

III. liga Východ: Na amatérsky futbal sa valí silná kríza

Boj o záchranu bude napínavý.

Futbalisti Spišskej Novej Vsi zimovali na prvom mieste III. ligy Východ po druhý raz. Táto tretia liga Východ je však už iná, ako pred rokom a Spišiaci veria, že aj ich konečné umiestnenie bude iné ako v minulom ročníku. Tretia najvyššia súťaž štartuje aj na východe už tento víkend a najväčším favoritom na postup je práve FK Spišská Nová Ves. Na čele tabuľky má jednobodový náskok. Spišská Nová Ves získala dve posily z nižších súťaží: útočník René Csejtey prišiel zo šiestoligovej Levoče, Ukrajinec Andrii Havrylenko zase hral štvrtú ligu za Spišské Podhradie.

Na druhom mieste tabuľky figuruje ŠK Odeva Lipany. O postupe sa v tíme nahlas nehovorí, ale tréner Pavol Vytykač zdôraznil, že jeho mužstvo sa chce pobiť o prvé miesto. Každý chce vyhrávať. Očakávam náročnejšiu jar, viacero klubov sa posilnilo, doplnilo káder,“ uviedol. Rozhodovať bude každý zápas, nielen medzi mužstvami z prvých priečok, ale aj s mužstvami na nižších pozíciách,“ dodal Vytykač. Z mužstva odišiel Ján Blaško a manažment pracuje na nejakých príchodoch. Vzhľadom na úzky káder by chceli priviesť jednu-dve posily. V novej tretej lige Východ je desať tímov z východného a šesť zo stredného Slovenska. Súťaž je pestrejšia a kvalitnejšia, no pre kluby znamená aj zvýšené finančné náklady. Situácia nie je ružová v Bardejove, ktorý síce je v tabuľke na treťom mieste, no počas zimnej prestávky sa hovorilo aj o možnosti, že súťaž nedohrá.Zdá sa, že táto hrozba je nateraz zažehnaná, otázniky v súvislosti s Partizánom však zostávajú naďalej.

Prípravu štvrtého Vranova sťažili zranenia a choroby, no manažér a tréner v jednom Roman Lazúr verí, že jeho mužstvo je pripravené na jarný štart.Odišiel ukrajinský ľavý obranca Ivan Tsiupa, ktorý bude pokračovať v najvyššej kazašskej súťaži a rozlúčili sa aj s Patrikom Košudom. „Prišli sme o sponzora, takže káder sa nám trochu zúžil. Chceli by sme mútiť vodu na vyšších priečkach, ale uvidíme, ako sa nám bude dariť. Myslím si, že sme sa oslabili,“ povzdychol si vranovský srdciar. Podľa neho amatérsky futbal je v ťažkej situácii. „Valí sa na nás silná kríza, ktorá bola potvrdená na konferencii SFZ schválením rozpočtu. Pre našu ligu sme dostali nulu, plus zvýšenie členských poplatkov,“ poznamenal Lazúr. Novú tretiu ligu Východ považuje po športovej stránke za kvalitnejšiu súťaž, ale náklady klubov išli extrémne hore. Pred reorganizáciou boli zo strany zväzu sľuby o hradení určitých nákladov, ale zatiaľ sa z toho nič neuskutočnilo. Cestovanie k súperom na strednom Slovensku často odrádza aj hráčov, ktorí si radšej vyberú nižšiu súťaž, alebo sa na futbal vykašlú. Dôvodom je aj to, že mladšia generácia počas covidového obdobia stratila futbalové návyky.

aktualizácia: 02.03.2023 | zobrazení: 453
tel.: 0905 929 310 | | facebook: /mfkvranov | twwitter: /MFKVRANOV | instagram: /mfkvranov1901 | youtube: /MFK Vranov nad Topľou