MFK Vranov v jarnej časti ešte neprehral...
Úvodná stránka   »  Aktuality  »  MFK Vranov v jarnej časti ešte neprehral...

Kontakt

Adresa

MFK Vranov nad Topľou
Boženy Němcovej 1
093 01, Vranov nad Topľou

Spojenie

Fanúšikovský web

Fanúšikovské stránky nájdete na adrese mfkvranov.com

Webmail

K svojej elektronickej pošte sa dostanete na adrese mail.mfkvranov.sk

MFK Vranov v jarnej časti ešte neprehral...

Vranov nad Topľou v jarnej časti ešte neprehral.

VRANOV NAD TOPĽOU. Futbalisti MFK Vranov nad Topľou na jar ešte neokúsili trpkosť prehry. Zverenci Romana Lazúra majú v jarnej časti III. ligy Východ na konte päť víťazstiev a tri remízy.

Tri body si zaknihovali aj v 23. kole, keď MŠK Rimavská Sobota zdolali 2:1.

Špecifický zápas Tréner a manažér Vranova Roman Lazúr strávil počas aktívnej kariéry tri a pol sezóny v Rimavskej Sobote. Gemerčania vtedy hrali v druhej najvyššej súťaži a Lazúr patril k oporám tímu. Bol mimoriadne obľúbený aj medzi fanúšikmi.

„Klub a tamojší ľudia mi prirástli k srdcu. Vždy sa teším, keď sa môžeme stretnúť s hráčmi, funkcionármi či novinármi z Rimavskej Soboty. Zažili sme tam krásne športové obdobie, rád na to spomínam. Keď sme súperi, má to pre mňa trošku štipľavejšiu príchuť, v dobrom slova zmysle,“ priznal Lazúr pre Sportnet.

Tržná rana Po skončení zápasu však v útrobách štadióna bola atmosféra štipľavejšia nie v dobrom slova zmysle.

Hostia cítili krivdu, lebo rozhodca nepotrestal šľapák na stehno pravého obrancu Lukáša Luptáka.

30-ročný futbalista sa vrátil do Rimavskej Soboty počas zimnej prípravy. Predtým tri roky bol zahraničí a futbal nehral. V jarnej časti má neuveriteľnú smolu na zranenia. Doteraz stihol sotva odohrať dovedna 90 minút.

Najprv ho trápilo svalové zranenie, ktoré sa mu aj obnovilo. V tomto roku nastúpil iba druhýkrát v základnej zostave, zápas vo Vranove sa však preňho skončil v 17. minúte.

Tvrdý súboj s domácim hráčom ustál, no keď si pozrel na stehno, videl veľkú ranu a krv.

Okamžite musel byť vystriedaný, prišla poňho sanitka a ranu mu zašívali v nemocnici. Nasledujúcich desať dní nohu vôbec nebude môcť zaťažiť a potom sa uvidí, ako dlho bude trvať rekonvalescencia.

„Ani som nevidel, ako k tomu došlo, lebo Lukáš ani nepadol na zem. Držal si nohu a nakoniec bola z toho tržná rana. Mrzí ma to, je nám to ľúto. Dúfam, že sa skoro uzdraví,“ vyjadril sa na adresu zraneného Luptáka domáci tréner Lazúr.

Nepomohol by ani Messi? Nečakaná zmena Rimavskosoboťanov poznačila. Dovtedy bránili veľmi organizovane, no potom sa hostia dostávali častejšie do šancí. Hlavičku Petra Šuľáka brankár Tomáš Frühwald ešte vyrazil, no v 27. minúte poslal Jakub Verčimák Vranov do vedenia.

Odpoveď Rimavskej Soboty prišla o osem minút neskôr, keď po prihrávke Romana Šoltísika z pravej strany sa presadil kanonier Miladin Vujoševič.

Vranov však ešte pred prestávkou pridal druhý gól, keď v 41. minúte po trme-vrme v šestnástke skóroval Michal Krajňák.

V druhom polčase bola hra vyrovnaná, obrovskú príležitosť na vyrovnanie spálil jedenásť minút pred koncom Adrián Macejko, keď z rohu päťky netrafil bránu.

„Znie to už ako obohratá platňa, ale zase sme sa pripravili o body vlastnými chybami. Toto je naša pliaga, že nevieme premeniť šance. Ak by za nás hral Messi či Ronaldo, možno ani oni by to nevedeli prelomiť,“ hromžil po stretnutí tréner Rimavskosoboťanov Eugen Bari.

Autobus už opravili Za Rimavskú Sobotu aj tentoraz nastúpili piati hráči z Ružomberka, no hra v strede poľa nebola ideálna.

„Chýbal stred poľa, nepozbierali sme tam lopty. Ak by sme v strednej tretine získavali viac lôpt, mali by sme viac príležitostí na zakladanie útočných akcií. Tento zápas sme podľa mňa prehrali v strede poľa,“ skonštatoval Bari.

Domáci tréner uznal, že v závere jeho tím mal aj šťastie. „Vedeli sme, že nás nečaká nič ľahké. Nechceli sme otvoriť, chceli sme meniť rytmus hry. To sa nám darilo, vypracovali sme si príležitosti, ale mrzí nás, že sme niektoré nepremenili. Zápas mohol byť zavretý skôr. Ak vedieme iba o jeden gól, stať sa môže hocičo, v závere hostia mali dve obrovské tutovky. Dnes sme porazili veľmi nepríjemné a silné mužstvo, v závere trošku so šťastím,“ zhodnotil dianie na trávniku Lazúr.

Jeho tím cestuje v ďalšom kole do Fiľakova, k poslednému mužstvu tabuľky.

Minulý týždeň počas cesty do Lučenca sa Vranovčanom pokazil autobus a zúfalo zháňali náhradný.

„Autobus už opravili, bola to jednoduchá porucha, hadička praskla. Pondelok už išli žiaci do Košíc bez problémov,“ uzavrel s úsmevom Roman Lazúr.

Zdroj: spornet.sme.sk Autor: Titanilla Bőd

aktualizácia: 24.04.2023 | zobrazení: 391
tel.: 0905 929 310 | | facebook: /mfkvranov | twwitter: /MFKVRANOV | instagram: /mfkvranov1901 | youtube: /MFK Vranov nad Topľou